رشته مهندسی کامپیوتر توسعه دهنده علوم رایانه ای در بستر ریاضیاتی می باشد و یکی از چشم انداز های آن رسیدن به مناسب ترین پاسخ بوسیله جامعترین روش حل مسئله و با  نهایت دقت و کمترین زمان  می باشد. یکی از معتبرترین پایگاه های اینترنتی در زمینه مهندسی کامپیوتر وب سایت computer.org می باشد.

Capture

در گذشته این رشته در ایران تحت عنوان انفورماتیک و زیر مجموعه دانشکده های ریاضی بوده است  و نیز گرایش علوم کامپیوتر یکی از گرایش های قدیمی رشته کامپیوتر می باشد که بر مسائل پایه این علم تکیه دارد و نیز باعث پیشروی هدفمند در مورد نحوه الگوریتم نویسی می شود. البته اکنون در  دانشگاه های ایران گرایشی تحت عنوان علوم کامپیوتر تدریس نمی شود.

اما امروزه رشته مهندسی کامپیوتر  در مقطع کارشناسی به دو زیر شاخه نرم افزار (Software) و سخت افزار (Hardware)تقسیم می شود :

پایان نامه کامپیوتر

و در مقطع کارشناسی ارشد به چهار زیر شاخه تقسیم می گردد:

 • نرم افزار

 • هوش مصنوعی و رباتیک

 • معماری کامپیوتر

 • الگوریتم و محاسبات

 نرم افزار

(Software Engineering)

مهندسان رشته کامپیوتر در این رشته با انواع برنامه نویسی ها از جمله تحت وب و نیز پایگاه های داده ، الگو ها، ابزار ها، عیب یابی و کشف حفره های نرم افزاری و سیستم عامل ها سرو کار دارند و در زمینه ساختار فیزیکی کامپیوتر فعالیتی ندارند.

هوش مصنوعی و رباتیک

(Artificial Intelligence)

هوش مصنوعی به سیستم هایی اطلاق می شود که مانند انسان فکر و عمل کنند و این فکر و عمل منطقی باشد. مهندسان هوش مصنوعی در زمینه منطق های فازی، پردازش تصویر و غیره باید تخصص داشته باشند. هدف نهایی از این رشته ساخت ربات هایی هوشمند، سیستماتیک و مطابق با نیازهای انسان می باشد.

پایان نامه کامپیوتر

معماری کامپیوتر

(Computer Architecture)

این گرایش در زمینه شبکه های گسترده، رایانش ابری، طراحی سیستم ها، پردازش تصویر، طراحی و ساخت مدارات دیجیتال و واسط، میکروکنترلر ها و VLSI فعالیت دارد.

 الگوریتم و محاسبات

(Algorithms and Computation)

گرایش الگوریتم و محاسبات جدیدترین گرایش رشته کامپیوتر و نزدیکی زیادی با گرایش مهندسی نرم افزار دارد که به مباحثی نظیر طراحی الگوریتم ها، ساختمان داده، نظریه محاسبات، نظریه گراف، ساختمان های گسسته می پردازد. این گرایش از ریاضیات و الگوریتم های پیشرفته در حوزه کامپیوتر بهره می برد.

پایان نامه کامپیوتر
پایان نامه کامپیوتر

آرمان پروژه با دارا بودن محققین و مترجمین توانا تونسته گام بلندی در پیشبرد و مشاوره مقالات ، پروژه ها و پایان نامه کامپیوتر شما عزیزان داشته باشد و شما را گام به گام از نگارش پروپزال تا جلسه دفاع، راهنمایی و یاری نماید. از این رو قسمتی از توانایی ما در انجام پروژه ها و پایان نامه ها در بخش های گوناگون رشته مهندسی کامپیوتر در زیر نشان داده شده است. در صورت تمایل برای مشاوره و انجام پروژه، مقاله و پایان نامه کامپیوتر بر روی لینک سفارش پایان نامه و پروژه کلیک نمایید و فرم مربوطه را تکمیل نمایید. با تشکر

پایان نامه کامپیوتر 

 • انجام پایان نامه کامپیوتر و پروژه با زبان های برنامه نویسی Python, Java, C, C#, C++

 • انجام پایان نامه کامپیوتر و پروژه با زبان های برنامه نویسی DBMS, MySql, Sql Server VB.NET, PHP

 • انجام پایان نامه کامپیوتر و پروژه توسط نرم افزار متلب (MATLAB)

 • انجام پایان نامه کامپیوتر و پروژه در زمینه رایانش ابری (امنیت، عملکرد، در دسترس بودن، مدیریت منابع، توازن)

 • انجام پایان نامه کامپیوتر و پروژه در زمینه رایانش توری (امنیت، عملکرد، در دسترس بودن، مدیریت منابع، توازن)

 • انجام پایان نامه کامپیوتر و پروژه در زمینه تحلیل انواع الگوریتم ها از قبیل الگوریتم ژنتیک (GENETIC)، الگوریتم ازدحام (PSO)، الگوریتم مورچه، الگوریتم زنبور عسل، الگوریتم استعماری، فرهنگی، شبکه عصبی و … .

 • انجام پایان نامه کامپیوتر و پروژه طراحی سایت و برنامه نویسی تحت وب (Web)

 • و …

سفارش پایان نامه و پروژه