رشته مهندسی صنایع را می توان به عنوان رابط بین رشته های مادر و سنتی از قبیل ( برق، مکانیک، شیمی و … ) دانست. زیرا با توجه به پیشرفت و توسعه صنایع رشته های سنتی به صورت صرف پاسخگوی تمامی نیاز ها نبودند و خلاء یک ارتباط دهنده احساس می شد. به همین دلیل واحد های گنجانده شده در چارت درسی این رشته، از اغلب رشته ها  سرچشمه گرفته شده است. هدف اصلی این رشته ارزیابی درست و منطقی از نمای کلی و جزئی یک سیستم تولید یا خدمات می باشد که با برنامه ریزی یک یا چند استراتژی هدفمند،  مدیریت منابع و …  می توان به این مهم دست یافت. یکی از مهم ترین پایگاه ها اینترنتی در این زمینه Inistute Of Industrial & Systems Engineers  می باشد.

Inistute of Industrial Engineering

مهندسی صنایع دارای گرایش های متعدد در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد که به طور مختصر به تشریح آن ها می پردازیم.

گرایش های مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی

برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها

(Planning And Systems Analysis)

این گرایش به بررسی هدفمند و مدون واحد های صنعتی و نیمه صنعتی  با استفاده از مدل های ریاضیاتی و نرم افزاری می پردازد که هدف آن، استفاده بهینه از منابع در جهت بهبود عملکرد اجزاء می باشد.

د.

تکنولوژی صنعتی

(Industrial Technology)

این گرایش از مهندسی صنایع غرابت بیشتری با مکانیک دارد و هدف آن آماده سازی کارشناسان فنی تر و کارآمد تر در زمینه همان واحد صنعتی می باشد.

پایان نامه صنایع
پایان نامه صنایع

ایمنی

(Safety)

گرایش ایمنی مهندسی صنایع، همان طور که از نام آن مشخص است مربوط به مسائل ایمنی و جلوگیری از بروز خطرات و حوادث در واحد های صنعتی می باشد.از جمله این خطرات میتوان به برق گرفتگی، حریق، سوخت رسانی، آلودگی های محیطی، استفاده نادرست از دستگاه ها … می باشد.

پایان نامه صنایع

گرایش های مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی ارشد

پایان نامه صنایع

مهندسی صنایع در مقطع ارشد دارای گرایش های فراوان می باشد که در دانشگاه های داخلی بطور معمول ۴ گرایش زیر ارائه می شود :

 • صنایع

 • مالی

 • سیستم های اجتماعی و اقتصادی

 • مدیریت سیستم و بهره برداری

گرایش صنایع در مورد ارتباط منطقی بین اجزاء انواع سیستمهای تولیدی و غیر تولیدی و  نحوه افزایش بازدهی آنها می باشد.

گرایش مالی  در مورد مباحث مالی و مدیریت سرمایه گذاری می باشد که به پرورش کارشناسانی برای ارائه خدمات کارشناسی در زمینه های مالی و سرمایه گذاری،موسسات مالی ، بیمه مهیا می سازد.

گرایش سیستم های اجتماعی و اقتصادی در مورد پیش بینی، تحلیل و اصلاح سیستمهای پیچیده (مرتبط با انسان) بوسیله مدل های گوناگون می باشد.

گرایش مدیریت سیستم و بره وری در مورد بهینه سازی بهره وری یک سیستم توسط جنبه های فنی، اقتصادی و مدیریتی با ابزار های انسانی و فیزیکی می باشد.

آرمان پروژه با دارا بودن محققین و مترجمین توانا تونسته گام بلندی در پیشبرد و مشاوره مقالات ، پروژه ها و پایان نامه صنایع شما عزیزان داشته باشد و شما را گام به گام از نگارش پروپزال تا جلسه دفاع، راهنمایی و یاری نماید. از این رو قسمتی از توانایی ما در انجام پروژه ها و پایان نامه ها در بخش های گوناگون رشته مهندسی صنایع در زیر نشان داده شده است. در صورت تمایل برای مشاوره و انجام پروژه، مقاله و پایان نامه صنایع بر روی لینک سفارش پایان نامه و پروژه کلیک نمایید و فرم مربوطه را تکمیل نمایید. با تشکر

پروژه و پایان نامه صنایع

 • انجام پروژه و پایان نامه صنایع در زمینه طرح ریزی واحد های صنعتی

 • انجام پروژه و پایان نامه صنایع در زمینه تحقیق در عملیات

 • انجام پروژه و پایان نامه صنایع با نرم افزارهای LINGO ، GAMS ، CPLEX

 • انجام پروژه و پایان نامه صنایع با نرم افزار  VENSIM

 • انجام پروژه و پایان نامه صنایع در زمینه های آماری با نرم افزار های MATLAB ،Lingo ، Minitab ، Gams ، Cplex ، Spss  ،MSP eveiws ،splus ،sas

 • انجام پروژه و پایان نامه صنایع در زمینه الگوریتم های  ژنتیک (GA)، ژنتیک چند هدفه NSGA-II ، جستجوی ممنوع (TS)، بهینه سازی انبوده ذرات (PSO)، رقابت استعماری (ICA) در نرم افزار MATLAB

 • انجام پروژه و پایان نامه صنایع  با نرم افزارهای ARENA ، Visual Slam ،System Dynamics Vensim

 • انجام پروژه و پایان نامه صنایع در زمینه زمانبندی (Scheduling)، طراحی شبکه های زنجیره تامین (SCM)، مکان یابی (Location)، لجستیک، حمل و نقل ، بهینه سازی استوار  (Robust Optimization)، تصادفی (Stochastic)

.

سفارش پایان نامه و پروژه