رشته حقوق زیرمجموعه علوم انسانی می باشد که یکی از پر طرفدارترین رشته ها از نظر بازار کار  می باشد. این رشته برای کسانی که درک منطقی ، استدلالی و نیز آشنایی با قوانین دارند بسار مناسب می باشد. هدف این رشته، تمامی روابطی انسانی و اجتماعی می باشد که آثار حقوقی از آن ناشی می شود. یکی از پایگاه های اینترنتی معتبر در زمینه آشنایی به قوانین حقوقی، Hoqoug.com  می باشد.

hoqouq

رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد دارای ۹ گرایش به شرح ذیل می باشد:

گرایش های رشته حقوق:

  • حقوق جزا و جرم شناسی

  • حقوق خصوصی

  • حقوق مالکیت فکری

  • حقوق اقتصادی

  • حقوق محیط زیست

  • حقوق عمومی

  • حقوق بین‌الملل

  • حقوق تجارت بین‌الملل

  • حقوق بشر

حقوق جزا و جرم شناسی

(Criminal Law and Criminology)

این گرایش به بررسی و مطالعه علمی جرم می پردازد. امروزه با توجه به پیچیدگی جرائم نیاز به این گرایش بیش از پیش احساس می شود. حقوق جزا به سه بخش تقسیم می شود.
• حقوق جزای عمومی
• حقوق جزای اختصاصی
• آیین دادرسی کیفری

پایان نامه حقوق

حقوق خصوصی

(Private law)

این گرایش مربوط به روابط حقوقی بین مردم از جمله تجارت و یا حقوق مدنی شامل اموال، مالکیت، قرارداد ها، ارث، حوادث و … می باشد.

حقوق مالکیت فکری

(Intellectual Property Rights)

حقوق مالکیت فکری مربوط به مباحثی می شود که ناشی از فکر و اندیشه انسان می باشد و به اطلاعات یک محصول و یا روند تولید آن مرتبط می شود و به دو بخش صنعتی و ادبی تقسیم می شود.
مالکیت صنعتی از اختراع‌ها، طرح‌های صنعتی، علایم تجاری یا خدماتی، اسامی تجاری، حق کسب و پیشه در تجارت و… محافظت می‌کند و مالکیت ادبی و هنری از آثار ادبی و هنری و آفریده‌های مرتبط با آن حمایت می‌کند.

پایان نامه حقوق

حقوق اقتصادی

(Economic Rights)

این گرایش به قوانین مربوطه به مداخله دولت در اقتصاد اشاره دارد و بزرگترین منبع آن قانون اساسی هر کشور می باشد.

حقوق محیط زیست

(Environmental law)

هدف از بوجود آمدن این گرایش حفظ و حراست از محیط زیست می باشد. متاسفانه برخی از فعالیت های صنعتگران، تولید کنندگان و اشخاص حقیقی و حقوقی باعث تاثیرات منفی بر طبیعت و محیط زیست شده است که این امر باعث تکاپوی حقوقدانان محیط زیست مبنی بر حمایت از آن شده است.

پایان نامه حقوق
پایان نامه حقوق

حقوق عمومی

(Public Rights)

حقوق عمومی شامل قوانین دولتی و نحوه اجرای آن و ضوابط سازمان‌های دولتی و یا ارتباط بین مردم و دولت می باشد. روابط دولت و همچینین سازمان‌های زیر مجموعه و نیز متصدیان آن‌ها با افراد جامعه در حیطه فعالیت حقوق عمومی قرار دارد. معتبرترین مرجع قوانین حقوق عمومی هر کشور، قانون اساسی آن کشور می باشد.

حقوق بین الملل

(International Rights)

حقوق بین‌الملل مربوط به حقوق بین دولت ها در فضای بین المللی می شود که دارای بخض های زیر می باشد:
• ارتباط بین دولت‌ها
• ارتباط دولتها با نهادهای بین‌المللی
• ارتباط سازمانهای بین‌المللی با یکدیگر

افراد هم به عنوان زیرمجموعه حقوق بین‌الملل در حقوق بشر مد نظر قرار گرفته‌اند.

پایان نامه حقوق
پایان نامه حقوق

حقوق تجارت بین الملل

(International Business law)

بررسی مجموعه‌ای از قوانین جاری بر معاملات تجاری بین اشخاص حقیقی و حقوقی مربوط به حوزه حقوق تجارت بین الملل می باشد که دارای ویژگی های برون مرزی یا حاوی عنصری خارجی می باشد. سر فاصل هایی نظیر بیع بین‌المللی کالاها، حقوق حمل و نقل‌ بین‌المللی، سازمان تجارت جهانی، شرکتهای چندملیتی، تجارت الکترونیک، تعارض قوانین، حقوق انرژی و داوریهای بین‌المللی در این گرایش مورد مطالعه قرار می‌گیرند.

حقوق بشر

(Human Rights)

حقوق بشر یک گرایش بین رشته ای می باشد که در مورد حقوق متنوعی که یک فرد در حوزه‌های مختلف از جمله سیاسی و مدنی (مثل حق حیات ، حق آزادی عقیده) و اقتصادی و اجتماعی (مثل حق کار ، حق آموزش ، حق تامین اجتماعی) می‌پردازد. شاخصه بین رشته‌ای بودن این گرایش موجب می شود، که به حقوق بشر صرفا از منظر حقوقی نگریسته نشود و استراترژی جامعه شناختی ، فلسفی ، فرهنگی ، سیاسی و … نیز قابل ذکر است و با توجه به بین المللی بودن این گرایش مورد توجه همگان قرار دارد.

پایان نامه حقوق

پروژه و پایان نامه حقوق

آرمان پروژه با دارا بودن محققین و مترجمین توانا تونسته گام بلندی در پیشبرد و مشاوره مقالات ، پروژه ها و پایان نامه حقوق شما عزیزان داشته باشد و شما را گام به گام از نگارش پروپزال تا جلسه دفاع، راهنمایی و یاری نماید.  در صورت تمایل برای مشاوره و انجام پروژه، مقاله، پایان نامه حقوق بر روی لینک سفارش پروژه و پایان نامه کلیک نمایید و فرم مربوطه را تکمیل نمایید. با تشکر

سفارش پروژه و پایان نامه